בס"ד
UKIsrael

10 האיכויות המומלצות בהעסקת ממונה בטיחות בעבודה

ממונה בטיחות בעבודה

בהמשך למאמר "שילוב ממונה בטיחות בארגון – בחירה נכונה" שנמצא באתר אפקט הבטיחות בע"מ, אנו מתכבדים להציג בפניכם את עשרת האיכויות שאנו ממליצים לבחון בעת בחירתו של ממונה בטיחות בעבודה, איכויות אשר יסייעו לכם בניהול הבטיחות באופן שקט… ובעיקר בטוח!
כמו כן איכויות אלו שנכתוב להלן הנם חלק בלתי נפרד מאיכויות ממוני הבטיחות שקיימות בחברתנו "אפקט הבטיחות בע"מ"

1. ממונה בטיחות – קודם כל בן אדם.

לפני הכל, תפקיד ממונה בטיחות בעבודה הוא להיות אדם בעל קשב לצרכי המערכת, או במאמר העם "שיהיה קודם כל בן אדם". ממונה הבטיחות צריך להקשיב לכל פנייה ולכל בקשה שישנם לעובדים הפונים אליו, כי לעיתים מתוך דבריהם נמצא ליקויים עקיפים או אחרים בבטיחות. חשוב שישמע ולא ידחה על הסף, וגם אם בסופו של דבר אין הדבר קשור אליו, יסביר זאת בסבר פנים יפות ומניסיונו ימליץ על דרכים שונות לטיפול או הפנייה.

בחברת אפקט הבטיחות בע"מ תמצאו אותו כמענה למתן שירות אנושי

2. ממונה בטיחות כפונקציה של מאגר ידע ונסיון התורם לקידום כל משימה.

בתקנות ארגון הפיקוח על העבודה (ממונים על הבטיחות), תשנ"ו-1996 קיימים נושאים הקבועים בתקנות שממונה הבטיחות נדרש לבצע מתוקף תפקידו (ראה סעיף 10 בתקנה). אך יש את הדברים שמעבר… כשעובד נתקל בבעיה או בלבטים כאלו או אחרים הקשורים בבטיחות, נדרש ממונה הבטיחות לספק לו את המידע הנכון והטוב ביותר שיכול למצוא, אולם בשל כך יתרון יהיה לממונה הבטיחות שיהיה לו בעצמו כתובת מקצועית לפנות אליה בכל זמן ובכל עת. ולשם כך חשוב שיהיה בחברתו של הממונה המספק שירות (כמיקור חוץ) פונקציה בעלת ידע ונסיון.

בחברת אפקט הבטיחות בע"מ תמצאו אותו למתן מענה מקצועי באמצעות סמנכ"ל תוכן ומצויינות – יהודה ניקרוג בעל מעל 20 שנות וותק בבטיחות שיספק מענה לכל דרישה מקצועית, במקצועיות ובבטחון.

3. נכונות ממונה הבטיחות למענה מקיף עם סל שירותים רחב

בדרך כלל שירות או תפקיד ממונה הבטיחות כולל ניהול הבטיחות והפעלת גורמי מקצוע אחרים לצורך מענה משלים לשירות ממונה הבטיחות. ממונה בטיחות שבחברה שהוא עובד ישנו "ארגז כלים" שמספק את כלל שירותי הבטיחות תחת קורת גג אחת ללא צורך בפנייה לגורמי מקצוע אחרים לדוגמא : הסמכות לעבודה בגובה, בניית צוות חירום מפעלי ותרגולו, הדרכות עזרה ראשונה, טיפול מול רישוי עסקים, הדרכות אש עם סימולטור אש חיה , הדרכות חומרים מסוכנים לארגון ועוד .

בחברת אפקט הבטיחות בע"מ מציעים לכם מענה לשירות כולל בשיטת "שגר ושכח" אנחנו עושים הכל ומורידים את העומס על הלקוח!

4. יכולת גבוהה של ממונה הבטיחות להדרכה והטמעה של תהליכים, נהלים ושיטות

רצוי שממונה הבטיחות יהיה בעל יכולת ביטוי רהוטה ויכולת הדרכתית מעולה ע"מ להטמיע את התהליכים בצורה מיטבית כדי לשמור על בטיחות ובריאות העובדים, ללמדם את הדרך הנכונה לביצוע פעילויות בצורה נכונה ולהדריכם על אופן התנהלותם בסביבת העבודה. מומלץ שיהיה לממונה הבטיחות תפיסת ארגון ושיטות מערכתית לצורך הבנת הארגון וצרכיו ואף ליעל את התהליכים אצל הלקוח כדי להביא למיטוב התהליכים והשיטות.

בחברת אפקט הבטיחות בע"מ מציעים לכם מענה הדרכתי והטמעתי באמצעות תפיסת ארגון ושיטות מובנת ומסודרת להטמעה בארגון.

5. ממונה בטיחות בעבודה שמורגל בשימוש במערכות המידע והמחשוב של הלקוח

לא פעם ממונה הבטיחות אינו מכיר את שיטות העבודה במערכות החברה וגם כשמנסים ללמדו, לא תמיד הוא מצליח להסתדר עם המערכות כיוון שאין זה תחום עיסוקו וכיו"ב. ממונה בטיחות שמכיר תהליכי ERP ויכולת התמצאות במערכות המידע של החברה יכול ליעל את עבודתו כממונה ולמנף את הבטיחות בארגון בשיטות מקובלות בארגון ללא צורך בהטמעת מערכות חיצוניות שעולות הרבה כסף וזמן למידה ממושך.

בחברת אפקט הבטיחות בע"מ מציעים לכם מענה לשילוב הבטיחות במוצרי מדף ובמערכות מידע של החברה. מנכ"ל החברה גל לוי ניהל את מערך ההטמעה וההדרכה בארגון גדול במערכות SAP ERP ויודע לשלב את ניהול הבטיחות במערכות המידע של החברה, מה שלא אופייני בנוף ממוני הבטיחות.

6. ממונה בטיחות ששומר על הסביבה (Paper Less)

מומלץ שממונה הבטיחות יהיה מי שמשמש דוגמא בהתנהלותו בהיבטי שמירה על הגנת הסביבה. באמצעות שימוש אבסולוטי של מערכות מחשוב ואמצעים דיגיטלים ללא צורך בנייר, והנגשת המידע לכל דורש במערכות הלקוח או ברשת המשותפת הפנימית של הלקוח, יבטיח הממונה את תרומתו על הגנת הסביבה.

בחברת אפקט הבטיחות בע"מ מציעים שירות ממונה בטיחות בעבודה שישמור על הסביבה, בשיטות הניהול שלנו נשתמש במינימום ניירת ונביא את הארגון לשמירה והפחתה במקור של אמצעי נייר ואריזות.

7. בקרה איכותית על ממונה הבטיחות 

ממונה בטיחות (חיצוני) בארגון מתנהל באופן עצמאי ולא מבוקר כך שעלול לעשות טעויות או שלא ישים לב לפרטים ובכך "יפספס" במתן השירות שלשמו נשכר, לפיכך מומלץ לבצע בקרה על עבודת הממונה הן בפן השירותי אבל בעיקר על הפן המקצועי. ניתן לבצע את זה באמצעות ממונה בטיחות חיצוני שיבקר את זה הנותן שירות ואפשר לעשות את זה Built-in בחברת הבטיחות המספקת את שירות ממונה הבטיחות.

בחברת אפקט הבטיחות בע"מ מציעים פיקוח על ממונה הבטיחות שמספק שירות מטעמנו. צוות בקרה מיוחד יבקר אחת לחצי שנה את עבודת ממונה הבטיחות במפעל שבו הוא מספק את השירות, באמצעות מנגנון בקרה שפותח בחברה שיעזור לממונה הבטיחות להיות מקצועי יותר ויעיל בעבודתו.

8. ממונה בטיחות כפונקציית איכות (ISO) 

מומלץ שממונה בטיחות יבין בתהליכי איכות ועבודת האיכות תהייה חלק בלתי נפרד מעבודתו. במיוחד בחברות שמערכת האיכות מאוד משמעותית בחברה ובאמצעות מערכת האיכות מתנהלת החברה בכלל תהליכי החברה. ממונה בטיחות שמוטמעת בו תפיסת האיכות יכול לעזור מאוד לחברה כזאת ואף לייעל תהליכי ליבה שלעיתים לא קשורים לבטיחות אך נובעים מעבודתו השוטפת.

בחברת אפקט הבטיחות בע"מ מציעים שירותי ממונה בטיחות כאשר תפיסת האיכות מוטמעת כחלק מעבודת הממונה והוא מסייע בהטמעת האיכות בארגון ועבודה על פי דרישות התקן. קרא עוד על שירותי איכות (ISO) שחברתנו.

9. ממונה בטיחות בעל נסיון לעבודה מול רשויות

כחלק מעבודת מממונה הבטיחות מומלץ שיהיה בעל נסיון בעבודה מול רשויות מקומיות בתחומי רישוי עסקים. כגון עבודה מול רשות הכבאות המקומית, המחלקה להגנת הסביבה ברשות המקומית, עבודה מול מחלקת רישוי עסקים במשטרת ישראל, משרד הפיקוח על העבודה, עבודה מול מפקחי רישוי עסקים בעיריות ובמועצות המקומיות ועוד.

בחברת אפקט הבטיחות בע"מ מציעים שירותי ממונה בטיחות עם נסיון רחב היקף בנושאי רישוי עסקים מול הרשויות המקומיות ומציאת פתרונות מותאמים לקבלת רישיון עסק כחלק מעבודת הממונה השוטפת.

10. ממונה בטיחות בעבודה זמין 24/6

מומלץ שממונה הבטיחות יספק מענה משלים גם כאשר אינו מצוי בבית הלקוח ביום הייעוץ שלו, למתן פתרונות או ייעוץ ללקוח כאשר זה נצרך להתייעצות עם ממונה הבטיחות, הן לצורך מענה רציף ואיכותי למקרים דחופים והן למתן שירות איכותי ואיכפתי.

בחברת אפקט הבטיחות בע"מ מציעים שירותי ממונה בטיחות שמספק מענה טלפוני 24/6 ומענה מיטבי ומהיר לכל שאלה. ניתן גם לשאול את המומחה שלנו כל שאלה באתר "אפקט הבטיחות בע"מ" בלחצן "שאלת מומחה" בו ניתן להתכתב WHatsapp עם סמנכ"ל תוכן ומצוינות של החברה בעל ניסיון של 20 שנות וותק.

 

אנו פועלים בכל רחבי הארץ צפון, מרכז, דרום: חיפה, טבריה, נתניה, תל אביב, רמת גן, רעננה, ירושלים, יהודה ושומרון, אשדוד, באר שבע, אילת, וכל היישובים הסמוכים.

 

 

ממונה בטיחות גל לוי      קורס בטיחות        קורס בטיחות

 

שאלות נפוצות

icon

אנו פועלים בכל רחבי הארץ: צפון, מרכז, דרום.

icon

כל מפעל המונה מעל 50 עובדים מחויב במינוי ממונה בטיחות לשיפור הבטיחות במקום העבודה

icon

אנו נותנים שירותי ניהול בטיחות באתרי בנייה, מבצעים את כל סוגי ההדרכות באתרי בנייה, ליווי מנהלי עבודה וביצוע סקרי בטיחות בתחום זה

icon

אם המפעל נדרש לממונה בטיחות, מפקח עבודה אזורי מגיע לבחינה של המפעל וקובע את שעות העבודה של הממונה.

שירותים נוספים

היתר רעלים

היתר רעלים חומרים מסוכנים – תחיקה  על פי חוק החמרים המסוכנים, תשנ"ג-1993,  לא יעסוק אדם ברעלים אלא אם יש בידו היתר רעלים מאת הממונה על ידי השר להגנת הסביבה. היתר

רישוי עסקים בתחום בטיחות האש

רישוי עסקים בתחום בטיחות האש בשל כמות השריפות הבלתי סבירה מדי שנה, המשרד לביטחון פנים ותחתיו הרשות לכבאות והצלה, קבעו מספר תקנות וחוקים שנועדו לקבוע מסגרת מחייבת עבור כל עסק,

ייעוץ הדרכה והטמעה

בכל ארגון, חברה או עסק מנהלים ימי הדרכה באופן שוטף על מנת לשנות מהלכים, להדריך נהלים ולשפר ביצועים ברמת העבודה, התפעול והניהול השוטף. כל הדרכה נועדה למנף את החברה ולגרום

אפקט הבטיחות - כי המוכנות שלכם היא ההצלחה שלנו !

לייעוץ בנושא בטיחות פנו אלינו:

כל הזכויות שמורות Ⓒ לחברת אפקט הבטיחות בע"מ
Share on Facebook
דילוג לתוכן